ГЕНУЯ, Італія
Територія: 243 кв.км. 

Населення: 600 тис. чоловік.

Офіційна мова: італійська.

Географічне положення
Генуя (італ. Genova) - портове місто на півночі Італії, столиця провінції Генуя та історичної області Лігурія. Розташоване на березі Генуезької бухти в Лігурійському морі (частина Середземного моря), в 120 км на південь від Мілана. З півночі до міста впритул підходять Апенніни.

Історія
У античність на території нинішньої Генуї розташовувалася грецька колонія. Після падіння Римської імперії місцевість була захоплена спочатку остготами, в VI в. - візантійцями, потім лангобардами. У VIII столітті ця територія була завойована франками. Перетворення Генуї в один з найбільших портів Середземномор'я почалося в X столітті. До початку XII століття Генуя стає незалежним містом-державою. За часів хрестових походів по своєму багатству і впливу Генуя перевершувала багато королівства Європи. Це була морська республіка з 100-тисячним населенням, розвиненою торгівлею, суднобудівної промисловістю, банківською системою.

У 1394-1409 роки Генуя опинилася в політичній залежності від французів, в 1421-1435 роки - від міланців. До середини XV століття республіка остаточно втратила статус великої держави. В кінці XVI та на початку XVII століття Генуя залишалася однією з найбільш благополучних земель в Італії і вела велике будівництво. До XVIII століття залежна від американського золота економіка Генуї, як і Іспанії, прийшла в повний занепад, а в 1768 році республіка була примушена поступитися французам Корсику. У 1797 році Наполеон перетворив слабку Генуезьку республіку під французький протекторат під назвою Лігурійській республіки, а через вісім років приєднав її до Франції. За умовами Віденського конгресу місто відійшло до П'ємонту, після чого почалося його швидкий розвиток в якості головного порту Сардинського королівства, а потім і всієї Італії. До початку XX століття Генуя вже змогла оспорити у Марселя звання самого жвавого порту у всьому Середземномор'ї.

Історичні пам'ятки
Серед історичних пам'яток міста - площі Банки, Феррарі, вулиця Сан-Лоренцо, собор св. Лаврентія, соборна капела Сан-Джованні, ворота Порта-Сопрано - вцілілий фрагмент міської стіни XII століття, Палац дожів із загальною площею відносяться до нього споруд 35 тис. кв.м, Палац сардинских королів, відбудований після Другої світової війни театр Карло Феліче, Палацці -деї-Роллі - палаци, що колись належали провідним прізвищах республіки.

Інфраструктура
У західній частині міста, приблизно в 10 км від центру, знаходиться міжнародний аеропорт імені Христофора Колумба. Від Генуї розходяться п'ять основних залізничних колій - Генуя - Вентімілья, Спеція - Піза - Рим, Овада, Мілан і Турін. Велика частина автодоріг була побудована в 30-і роки XX століття, однак вони багаторазово перебудовувалися і оновлювалися.

Міста-побратими
Балтімор, США
Афіни, Хіос, Греція 
Колумбус, США
Рієка, Хорватія
Сумгаїт, Азербайджан
Марсель, Франція
Одеса, Україна
Санкт-Петербург, Росія
Єкатеринбург, Росія
Тамбов, Росія
Харків, Україна

Співпраця Харкова з Генуєю
Перші контакти з Муніципалітетом міста Генуя встановлені в рамках робочої групи з питань привабливості міста та брендингу асоціації провідних міст Європи «Евросітіз», членами якої є обидва міста.

18-24 квітня 2012 року Харків відвідав начальник відділу промоції міста, туризму та брендингу Муніципалітету міста Генуя Чезаре Торре для знайомства і налагодження зв'язків з представниками Харківської міської ради, а також участі в V Туристичному форумі «Харків: партнерство в туризмі».

З 29 липня по 2 серпня 2012 року делегація Харківської міської ради, до складу якої увійшли директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь і директор Юридичного департаменту Володимир Коваленко, відвідала Геную, щоб провести низку робочих зустрічей, обговорити перспективи налагодження співробітництва, а узгодити текст договору про співпрацю між двома містами. У Генуї харківські делегати зустрілися з заступником мера міста Генуя з питань культури і туризму Карлою Сібіл, керівником офісу мера Рафаелем Гаццарі, начальником відділу промоції міста, туризму та брендингу Муніципалітету міста Генуя Чезаре Торре, керівником юридичного відділу Муніципалітету Генуї Граціелла де Нотт, начальником відділу туристичного розвитку та промоції Паолою Касубуло, керівником відділу «Smart cities» («Розумні міста») Глорією Пьяджо. Крім того, харківська делегація відвідала комунальне підприємство «Urban Lab» («Міська лабораторія»), яке займається питаннями містобудування та розвитку міста, а також територію, що належить компанії «Società per Cornigliano», де побудовані приміщення, що здаються в оренду комерційним структурам.

Враховуючи потужний туристичний потенціал і величезну культурну спадщину Генуї, співпраця саме в цих сферах була визначена однією з пріоритетів подальшого розвитку зв'язків між Харковом і італійським містом.

13 грудня 2012 року в місті Генуя відбулося підписання Договору про співпрацю між містами Харковом і Генуя. Документ підписали заступник Харківського міського голови з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста Ігор Терехов і заступник мера міста Генуя з питань культури і туризму Карла Сібіл. Харківську делегацію також представляли заступник міського голови - директор Департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева, директор Департаменту культури Світлана Бабицька, голова Адміністрації Дзержинського району Роман Котковський.

http://www.comune.genova.it
Друкувати