НЮРНБЕРГ, Німеччина


Населення: 492 425 чол.


Мова:
німецька
 
Територія міста: 185,8 кв. км.
 
Релігія: протестанти (лютерани-євангелісти) – 39,6 %, католики – 33,3 %, представники інших релігій – 27 %
 
Географічне положення

Великий адміністративний, промисловий, торгово-фінансовий та культурний центр Федеративної Республіки Німеччина, який розташований у центрально-північній частині Баварії, що носить назву Франконія, і є найбільшим містом Середньої Франконії.

Побратимські відносини

Співпраця здійснюється в галузі місцевого самоврядування та міських служб, у галузі економіки, освіти, підвищення кваліфікації, обміну практикантами, у галузі культури та спорту, роботи з молоддю, громадськими організаціями, засобами масової інформації.
Особливої уваги заслуговує діяльність муніципалітету м. Нюрнберга, «Спілки побратимства Харків - Нюрнберг», «Благодійного фонду робітників м. Нюрнберга» та інших німецьких організацій у наданні гуманітарної допомоги нашому місту.

З 1994 р. здійснюється міжнародний проект «Харківська дитяча лікарня № 16 – допомога дітям, хворим на лейкемію», у якому беруть участь Харківська міська рада, муніципалітет м. Нюрнберга, «Спілка побратимства Харків - Нюрнберг», австрійська екологічна організація «Товариство «Глобаль-2000» та дитяча лікарня м. Відня. У 1998 р. коштом названих 
вище благодійних організацій проведено реконструкцію у гематологічному відділенні дитячої лікарні № 16. 

Під час аварії на Диканівських очисних спорудах у липні 1995 р. побратими з Нюрнберга першими відгукнулися на прохання про допомогу і зібрали 50 тис. дойч-марок. Щорічно заступник голови регіональної ради регіону Середня Франконія Фріц Кьорберг доставляє в Харків конвой з гуманітарною допомогою і організує відпочинок у Нюрнберзі для дітей-сиріт з Харкова. «Спілка побратимства Харків - Нюрнберг» прийняла з 1996 р. на постійне фінансування їдальню територіального центру Московського району, де проводяться благодійні обіди для малозабезпечених громадян, а також фінансування щорічного відпочинку дітей-сиріт у літніх таборах Харківської області. За цей час за підтримки 
«Спілки побратимства» відпочили вже близько 300 дітей.

До 
«Дня інвалідів» 3 грудня 1997 р. муніципалітет м. Нюрнберга і «Спілка побратимства» виділила 13 тис. дойч-марок благодійних коштів для фінансування виготовлення 33 інвалідних крісел у Харкові. Служба технічної допомоги м. Байерсдорф (передмістя Нюрнберга) взяла шефство над Оперативно-рятувальною службою м. Харкова і передала їй як технічну гуманітарну допомогу 4 спецавтомобілі «Мерседес-Бенц» з комплектом спорядження для виїзду рятівників на місце надзвичайних подій та евакуації поранених.

У 1999 р. в Харкові зареєстровано Благодійний фонд соціальної допомоги, засновниками якого є лютеранські громади  Нюрнберга та Харкова. При цьому фонді відкрито станцію соціальної допомоги самотнім літнім людям.

Сайт міста: www.nuernberg.de 

Фотогалерея міста доступна тут
Друкувати