ПОЗНАНЬ, Польща


Населення: близько 580,8 тис. чоловік


Мова:
польська
 
Територія міста: 261,3 кв.км.

Релігія: католики – 95 %, православні, лютерани
 
Географічне положення

Познань - п’яте за розмірами місто в Польщі після Варшави, Лодзі, Кракова і Вроцлава, розташоване в центрально-західній частині Польщі на річці Варта. Засноване в ІХ ст.
 
Економіка

Це столиця найбільш економічно розвиненого Великопольського регіону, що займає територію в 50 тис. кв. км, на якій мешкає біля 5,5 млн. чоловік. Познань – важливий промисловий центр. Переважають електромашинобудування, хімічна та харчова галузі промисловості. Найбільше підприємство – машинобудівний завод ім. Цегельського. Познань – другий після Варшави центр банківської справи і бізнесу в Польщі. У місті працюють понад 40 банків і близько 25 страхових компаній. Щорічно в Познані проводяться 25 різних міжнародних заходів торгового характеру, найвизначнішим з яких є Міжнародний познанський ярмарок.
 
Транспорт

Познань – важливий комунікаційний вузол, розташований на перехресті найважливіших шляхів міжнародного сполучення: Москва-Варшава-Познань-Берлін-Париж. У Познані є аеропорт, річковий порт.

Історичні пам'ятки, культура, спорт, дозвілля

Познань є також великим культурним центром Польщі. У місті працюють 7 театрів, симфонічний і камерний оркестри, філармонія, 18 музеїв.
 
Освіта

Познань – третій після Варшави і Кракова студентський центр. У 15 вищих навчальних закладах міста навчаються понад 70 тис. студентів. Наукову діяльність ВНЗ доповнюють 54 науково-дослідницькі інститути.
 
Побратимські відносини

У травні 1998 р. за сприяння міськвиконкому 40 слухачів заочного відділення Харківської філії Академії державного управління при Президентові України пройшли стажування в м. Познані з питань організації і роботи польських органів місцевого самоврядування.

У вересні 1998 р. велика делегація з Харкова, до складу якої входили не тільки представники міської ради і обласної державної адміністрації, але й підприємці, банкіри, представники засобів масової інформації, відвідала з офіційним візитом місто Познань, де й було підписано Угоду та Протокол намірів про співробітництво. Під час перебування харківської делегації в Познані було організовано демонстраційний політ і презентацію літака АН-74 Харківського авіаційного підприємства.

У травні 1999 р. роботи юних художників з Познані брали участь у виставці дитячого малюнку в Харківській міській художній галереї, що проходила в рамках фестивалю «Світ без темних барв».

Харківський завод ім. Фрунзе брав участь у Міжнародній виставці-ярмарку BUDMA, що проходила в Познані у січні 2000 р.

Колектив дитячого театру «СТЕЛ
» Харківського економічного ліцею № 169 став лауреатом Всепольського фестивалю дитячих театрів, що відбувся в Познані у січні 2000 р.
www.city.poznan.pl
Друкувати