РИШОН ЛЕ-ЦІОН, Ізраїль

 

Населення: 228,9 тис. чоловік

Мова: іврит, російська 
 
Релігія: юдаїзм, православ'я, іслам
 
Географічне положення

Місто розташоване в центральній частині країни в прибережній частині Середземного моря, за 12 кілометрів від Тель-Авіва.
 
Економіка

Місто є одним з основних центрів ділового та торговельного життя країни. У місті розташовано декілька промислових зон. Більшість підприємств діють у сфері послуг та торгівлі, багато підприємств, що займаються розробкою програмного забезпечення, електронними технологіями, управлінням та маркетингом. Велику підтримку розвитку бізнесу надає Центр з розвитку приватної ініціативи. Місто має один з найвищих рівнів зайнятості в країні.
 
Культурне життя, спорт, дозвілля

При муніципалітеті Ришон ле-Ціона діє Товариство культури, спорту і дозвілля. У його віданні перебувають районні будинки культури, парки, спортивні центри, художні, драматичні і балетні гуртки, музична школа, танцювальні та вокальні ансамблі, міський оркестр і т. д.

Міські бібліотеки і читальні зали розташовані у всіх районах міста. Працюють дві бібліотеки зі зборами книг російською мовою.

У місті є 7 плавальних басейнів, міський пляж - один з найбільш упорядкованих і чистих у країні. Його довжина близько кілометра. Тут планують побудувати прогулянкову набережну, три готелі, спортивний морський клуб, магазини, кав'ярні, дитячі атракціони та ін.
 
Охорона здоров'я

До послуг городян кілька лікарень, розташованих недалеко від міста: лікарня ім. Каплана, лікарня «Асаф ха-Рофе» і геріатрична лікарня «Шмуель ха-Рофе», поліклініки всіх лікарняних кас; 15 консультаційних пунктів здоров'я матері і дитини та консультації з планування сім'ї.
 
Міста-побратими

Мюнстер (Німеччина), Терамо (Італія), Дебрецен (Угорщина), Нім (Франція), округ Прін-Джорджес (США), Люблін (Польща), Херенвен (Нідерланди), Брасов (Румунія), округ Ессекс (США), Тяньцзінь (Китай)

 

Друкувати