Теджон, Республіка Корея
Територія: 539,84 кв. км.

Населення: 1 млн. 502,5 тис. чол. ( на 2011 р.)

Мова: корейська


Географічне положення
Теджон є столицею провінції Чхунчхон-Намдо, яка розташована в самому серці Південної Кореї, в оточенні кількох гір. Місто розташоване в 167 км від Сеула, в 294 км від Пусана і в 169 км від Кванджу. Поруч розташований національний парк Керенсан.

Історія

Аж до початку XX століття Теджон не грав скільки-небудь помітної ролі в економіці Кореї. У 1905 році завершилося будівництво залізниці Сеул- Пусан , а в Теджоні відбулося відкриття залізничної станції. У 1926 році була побудована залізниця між Теджон і Мокпо, що перетворило останній у великий транспортний вузол. Теджон через своє вигідне географічне положення став швидко рости. Сьогодні місто займає друге місце в країні після Сеула за темпами приросту населення.

Протягом XX століття Теджон був центром бавовняної промисловості. На відміну від інших текстильних центрів його фабрики обробляють місцеву бавовну, вирощену на рівнинах річки Кимган та її притоках. Однак сьогодні місто більш відоме як корейська Силіконова Долина. У ньому розташована велика кількість різних приватних і державних науково-дослідних інститутів, центрів і наукових парків, серед яких особливо варто виділити парк Експо. У 1993 році в Теджоні була проведена міжнародна виставка Експо. У цей час були побудовані декілька орієнтирів, такі як Вежа Ханбіт і Міст Експо.

Культура і наука
У 1993 році в місті пройшла міжнародна виставка (Всесвітня виставка «Експо-1993»). До цієї події був побудований міст «Expo Bridge».

Теджонській музей мистецтв, розташований в парку Тунсан, відомий у всьому світі своїми експонатами, які поєднують технології й мистецтво. Музей був заснований в 1998 році.

1 березня 1959 року в місті було створено Науково-дослідний інститут атомної енергії (AERI), який 17 лютого 1973 року після об'єднання з науково-дослідним інститутом радіології отримав назву Корейський науково-дослідний інститут атомної енергії «Korea Atomic Energy Research Institute (KAERI)».

У 1990 році в Теджоні було відкрито Національний музей науки і техніки Республіки Корея.

У місті є футбольна команда К-Ліги «Daejeon Citizen».

Міста - партнери

Ода, Японія (1987)
Сіетл, США (1989)
Будапешт, Угорщина (1994)
Нанкін, Китай (1994)
Калгарі, Канада (1996)
Гвадалахара, Мексика (1997)
Уппсала, Швеція (1999)
Новосибірськ, Росія (2001)
Брісбен, Австралія (2002)
Провінція Біньзионг, В'єтнам (2005)
Саппоро, Японія (2010)

Розвиток побратимських зв'язків між Харковом і Теджоном

Угода про встановлення партнерських відносин між містом Харковом і містом Теджон (Республіка Корея ) було підписано 23 серпня 2013 року під час візиту офіційної делегації міста Теджон до Харкова для участі у святкових заходах з нагоди 70-річчя визволення Харкова від фашистських загарбників та Дня міста Харкова.

Офіційний сайт міста Теджон http://www.daejeon.go.kr
Друкувати