Фельдман Олександр Борисович
Фельдман Олександр Борисович
Український державний і громадський діяч, народний депутат України.

Народився 6 січня 1960 року в Харкові.

Закінчив Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна (економіст).

Пройшов шлях від водія і машиніста котельні до почесного президента однієї з найбільших бізнес-корпорацій в Україні - концерну «АВЕК».

У 1997 році за ініціативи А. Б. Фельдмана був створений Харківський міський благодійний фонд «АВЕК», який у 2007 році був перетворений в Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана». Фонд є однією з найбільших благодійних організацій в Україні, 2007 року увійшов до ТОП-5 найбільших благодійних фондів країни. За результатами 2008 та 2009 років зайняв третє місце в національному рейтингу найбільших благодійників за версією видання «Дело». У 2010 році зайняв лідируюче місце в номінації «Допомога незахищеним» і друге - в рейтингу найбільш важливих проектів у сфері збереження культурної спадщини в рамках щорічного загальнонаціонального рейтингу благодійників видання «Дело». Пріоритетами в роботі фонду є: захист материнства і дитинства, допомога багатодітним сім'ям і дітям-сиротам, захист прав людини; допомога соціально незахищеним категоріям населення; підтримка культури, науки, освіти та спорту.

У 1998-2002 роках А. Б. Фельдман - депутат Харківської міської ради. З 2002 року по теперішній час - депутат Верховної Ради України кількох скликань.

У 1999 році А. Б. Фельдман став президентом Асоціації національно-культурних об'єднань України. У 2005 році обраний віце-президентом Міжнародної ради єврейських парламентаріїв від країн СНД та Євразії. У 2006 році став засновником Міжнародного центру толерантності - міжнародного фонду з захисту прав людини та боротьби з проявами екстремізму, ксенофобії і політичного радикалізму. У 2007 році став членом ради лідерів «Центру Симона Візенталя» і членом Британського Королівського інституту міжнародних відносин.

У 2008 році став президентом «Українського єврейського комітету» - неурядової організації. До її складу входять українські політики і бізнесмени, діяльність яких спрямована на зміцнення україно-ізраїльської дружби, захист прав євреїв в Україні і допомогу Ізраїлю за рахунок України.

А. Б. Фельдман представляє Україну у Всесвітній міжпарламентській коаліції по боротьбі з антисемітизмом, заснованої в 2009 році під патронатом прем'єр-міністра Великобританії. У коаліцію входять більше 130 парламентарів, які представляють США, Канаду, Великобританію та Європарламент.

А. Б. Фельдман також є одним із засновників і представників від України в «Організації співіснування» ( Coexistence trust), створеній у 2005 році за ініціативи принца Йорданії Хасана бін Талала і Лорда Джаннера (Великобританія). Членами цієї організації є 120 впливових діячів з 54 країн світу.

У листопаді 2008 року за вагомий особистий внесок у розвиток міжконфесійного діалогу Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ нагородив Олександра Фельдмана орденом Живоносного Гробу Господнього «Великий хрест Святогробського братства».

А. Б. Фельдман нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ, ІІ та І ступенів, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, орденами Української православної церкви: «Різдво Христове 2000», Святого Миколая Чудотворця «За примноження добра на землі» і преподобного Нестора Літописця.