Полторак Степан Тимофійович
Полторак Степан Тимофійович
Начальник Академії внутрішніх військ МВС України, генерал -лейтенант, заслужений працівник освіти України, професор,
кандидат педагогічних наук.

Народився 11 лютого 1965 року в с. Весела Долина Тарутинського району Одеської області.

Закінчив Орджонікідзевське вище військове командне училище ім. С. М. Кірова МВС СРСР і Академію Збройних сил України.

У 2003 і 2005 роках Військовий інститут внутрішніх військ МВС України, очолюваний С. Т. Полтораком, став лауреатом рейтингу кращих навчальних закладів «Софія Київська». За вагомі досягнення навчального закладу 26 травня 2006 року міністр внутрішніх справ України вручив академії Бойовий Прапор та Почесну грамоту Президента України.

Завдяки вагомому внеску С. Т. Полторака в досягнення колективу навчального закладу Військовий інститут внутрішніх військ в 2006 році був перетворений в Академію внутрішніх військ МВС України.

За 11 років керівництва С. Т. Полтораком Академія внутрішніх військ підготувала більше 2 тис. висококваліфікованих офіцерів, багато з яких сьогодні займають відповідальні керівні посади у внутрішніх і прикордонних військах та органах внутрішніх справ України.

За останні десять років кількість кафедр академії зросла з 10 до 20, а науково-педагогічний склад, який працює на них, збільшився з 112 до 215 чоловік. У академії викладають 21 доктор наук, 127 кандидатів наук, з них 17 заслужених працівників освіти і науки. Нині в академії навчається близько 3 тис. чоловік. Ліцензійний обсяг прийому в академію за десять років збільшився в 2,2 рази і становить 700 чоловік на рік.

Під керівництвом С. Т. Полторака навчальний заклад став провідною науковою установою внутрішніх військ. У 2006 році в академії було створено Науково-дослідний центр з проблем діяльності внутрішніх військ МВС України. За останні роки науково-педагогічними співробітниками видано більше 70 монографій, 40 підручників і навчальних посібників. Щорічно в академії виконується більше 20 науково-дослідних робіт.

В академії створена ад'юнктура, співробітники навчального закладу стають здобувачами наукового ступеня в академії та в інших вищих навчальних закладах. Тільки за останній рік 12 чоловік захистили кандидатські дисертації. В академії функціонує спеціалізована вчена рада з правом прийняття до розгляду та захисту дисертаційних робіт у галузях військових та технічних наук, з вересня 2012 року відкрито докторантуру.

С. Т. Полторак багато уваги приділяє роботі з ветеранами: в організації допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни в господарстві, ремонті приміщень, допомоги у проходженні щорічного медичного обстеження, в організації юридичної, психологічної і матеріальної допомоги.

Академія внутрішніх військ бере активну участь у житті Харкова. З 2010 року особовий склад академії проводить масштабний плац-парад на пл. Свободи на честь Дня Перемоги. У 2011 році навчальний заклад брав участь у реконструкції Центрального парку культури та відпочинку ім. Горького. У 2012 році академія внесла свій внесок у забезпечення проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро -2012».

За зразкову службу та сумлінне виконання службових обов'язків С. П. Полторак нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня, медаллю «За бойові заслуги», знаком Президента України «За бездоганну службу», знаком МВС України «Почесний знак МВС України», знаком МВС Україна «Лицар Закону», знаком МВС України «Хрест Слави», знаком МВС України «За безпеку народу» I та ІІ ступенів, знаком МВС України «Закон і честь», знаком МВС України «За розвиток науки, техніки та освіти» I та ІІ ступенів, знаком МВС України - медаллю «За професіоналізм в управлінні».