Пуртов Федір Петрович
Пуртов Федір Петрович
                          Герой Радянського Союзу

Народився 12 березня 1920 року в Сибіру, в селі Бахчун Ярховського району Тюменської області. У 1938 році після закінчення Ханти -Мансійської школи Ф. П. Пуртов вступив до 1-го Московського артилерійського училища, яке закінчив 1940 року, отримавши звання лейтенанта, і був направлений для проходження військової служби на Далекий Схід, в артилерійський полк 1-ї Червонопрапорної армії Приморського краю.

На фронтах Великої Вітчизняної війни з 1943 року. Під час війни Ф. П. Пуртов був командиром дивізіону, 786-го легкого артилерійського полку, 46-ї легкої артилерійської бригади, 12-ї артилерійської дивізії, 4-го артилерійського корпусу прориву, 1-го Білоруського фронту.

У 1943 році Ф. П. Пуртов воював на Курській дузі, де командував артилерійським дивізіоном. За ці бої він був нагороджений першим орденом Червоної Зірки і отримав звання капітана.

Брав участь у боях на Орловсько-Курській дузі, проривав ворожу оборону в Білорусі, звільняв Польщу, форсував Західний Буг, Віслу, Одер, штурмував Берлін.

Командир дивізіону 786-го легкого артилерійського полку капітан Федір Пуртов відзначився при форсуванні річки Вісла. У серпні 1944 року він переправив батареї через водний рубіж, успішно знищивши ворожі вогневі позиції. Дивізіон 3-6 серпня відбив вісім контратак ворога, знищив шість зенітних установок, артилерійські та мінометні батареї. Висоту узяли штурмом. Гітлерівці на полі бою залишили більше двох рот солдат, артилерійську батарею. Плацдарм на березі Вісли був розширений. 21 лютого 1945 року, перебуваючи з військами на Віслі, Ф. П. Пуртов отримав Указ Президії Верховної Ради СРСР про присвоєння звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

У 1961 році Ф. П. Пуртов вступив до Московської артилерійської академії ім. Фрунзе, яку закінчив 1963 року.

Служив у Московському, Прибалтійському, Прикарпатському та Київському військових округах. Потім генеральним штабом був направлений до Африки, зокрема до Судану.

1974 року вийшов на пенсію. Оселився в Черкасах.

1991 року разом із сім'єю переїхав до Харкова. У нашому місті П. Ф. Пуртов брав активну участь у роботі громадських ветеранських організацій, проводив велику військово-патріотичну роботу серед дітей та молоді на уроках мужності в установах освіти.

Нагороджений медаллю «Золота зірка Героя Радянського Союзу», орденом Леніна, орденом Бойового Червоного прапора, двома орденами Вітчизняної війни І ступеня, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, двома орденами Червоної Зірки, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медаллю «За перемогу над Німеччиною», медаллю «За звільнення Варшави», медаллю «За взяття Берліна».