Суботін Віктор Георгійович
Суботін Віктор Георгійович
Генеральний директор ВАТ «Турбоатом», кандидат економічних наук, заслужений економіст України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Інженерної академії України і Міжнародної інженерної академії.

Народився 28 травня 1959 року в Харкові.

Закінчив Харківський автомобільно-дорожній інститут (зараз - Харківський національний автодорожній університет) та Харківський державний університет ім. М. Горького (Харківський національний університеті ім. В. Н. Каразіна).

Трудову діяльність розпочав 1977 року водієм харківського виробничого об'єднання «Вторчермет».

У 1983-1984 роках працював старшим майстром, заступником начальника цеху моторобудівного заводу «Серп і молот».

З 1984 по 1988 рік - перший секретар Московського райкому комсомолу міста Харкова, в 1988-1990 роках - перший секретар Харківського міського комітету комсомолу, в 1990-1991 роках - начальник Харківського обласного управління господарських органів ЛКСМ України.

У 1991-1992 роках працював заступником голови правління регіонального комерційного банку «Регіон-банк».

У 1992-2006 роках - заступник директора філії, директор філії, голова правління харківського комерційного банку «Добродій», який у 2001 році перейменовано у ВАТ «Мегабанк».

З 2006 року - голова наглядової ради ПАТ «Мегабанк».

З 24 квітня по 28 серпня 2007 року - виконуючий обов'язки генерального директора ВАТ «Турбоатом», з 28 серпня 2007 року по теперішній час - генеральний директор ВАТ «Турбоатом».

За час роботи гендиректором підприємства зарекомендував себе високопрофесійним фахівцем, чуйним і справедливим керівником. Характеризується нестандартним мисленням, креативністю, прагненням до пошуку нових шляхів реалізації задуманого. Під керівництвом В. Г. Субботіна «Турбоатом» стабільно виконує планові завдання і договірні зобов'язання, забезпечує надійним обладнанням енергетичну галузь України.

Завдяки наполегливості, ініціативності, працьовитості, творчому підходу до справи В. Г. Субботіна завод «Турбоатом» зберігає стабільний фінансовий стан, рентабельність та прибутковість, забезпечує високу ефективність виробництва. Фінансово-економічні показники роботи підприємства свідчать про стабільну позитивну динаміку в усіх напрямках виробничо-господарської діяльності. Так, обсяг виробництва і реалізованої продукції збільшився за останні три роки в 2 рази, чистий прибуток - в 2,5 рази. Підприємство не бере банківських кредитів, не має заборгованості із заробітної плати, податків, перерахування платежів до державного бюджету України та єдиного соціального внеску, своєчасно оплачує використані енергоресурси.

Продукція ВАТ «Турбоатом» відповідає високим технічним і експлуатаційним вимогам замовників. Йому першому з підприємств Харківщини вручено Міжнародний сертифікат якості за системою ISO 9000.

Успішна робота колективу підприємства знайшла своє визнання. ВАТ «Турбоатом» було нагороджено дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу» та «Лідер промисловості та підприємництва України», дипломом Асоціації платників податків «Переможець рейтингу сумлінних платників податків у галузі важкої промисловості».

Висока якість продукції ВАТ «Турбоатом» відома в 45 країнах світу, що підвищує статус міста Харкова на міжнародному ринку енергетичного устаткування.

ВАТ «Турбоатом» постійно бере участь у благоустрої міста Харкова, його інфраструктури, для забезпечення комфортних умов проживання харків'ян. В. Г. Суботін докладає багато зусиль для розвитку промислового потенціалу нашого регіону, створення позитивного іміджу Харківської області за кордоном, реалізації нових перспективних проектів, спрямованих на благо мешканців міста. Активно залучається до удосконалення законодавчої бази України сфери промисловості, зокрема - у машинобудівній галузі.

У жовтні 2010 року В. Г. Суботін обраний депутатом Харківської обласної ради VI скликання. Керівник постійної комісії облради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів, переможець всеукраїнського рейтингу «Людина року-2009» в номінації «Промисловець року», удостоєний Держпремії в галузі науки і техніки 2009 року за створення парових турбін нового покоління потужністю 325 МВт.