Вахно Микола Іванович
Вахно Микола Іванович
Президент-голова правління ПАТ «Хартрон», кандидат технічних наук, доцент, заслужений машинобудівник України.

Народився 29 січня 1950 року в сел. Андріївка Роменського району Сумської області.

У 1972 році закінчив Харківський державний університет ім. М. Горького (нині - ХНУ ім. В. Каразіна) за спеціальністю «Математика, прикладна математика».

М. І. Вахно трудову діяльність розпочав у конструкторському бюро електроприладобудування ВАТ «Хартрон». Працював інженером, начальником відділу, з 1992 року - заступником генерального директора з фінансово-економічної діяльності, з березня 2002 року - головою правління ВАТ «Хартрон». З червня 2011 року - президент-голова правління публічного акціонерного товариства «Хартрон».

М. І. Вахно нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

ПАТ «Хартрон» - це холдингова структура, до складу якої входять керуюча компанія, власне ПАТ «Хартрон» та 11 підприємств у формі ТОВ та ЗАТ, створених за участю керуючої компанії.

Підприємство «Хартрон» було засновано в Харкові в 1959 році як науково -виробниче об'єднання (НВО «Електроприлад») з розробки, виробництва та експлуатації автоматичних систем управління ракетно-космічними комплексами. У колишньому СРСР підприємство (єдине в Україні) входило в трійку провідних фірм, що створювали системи управління для ракетно-космічної техніки (у тому числі для міжконтинентальних балістичних ракет SS-18 і SS-19). Ракети - носії з системами управління розробки «Хартрону» («Циклон», «Енергія» та інші) вивели на орбіту близько 1000 космічних апаратів серії «Космос», «Цілина», «Океан», «Коронас», «Купон». Підприємство брало участь у створенні систем управління для модулів «Квант-1», «Квант-2», «Кристал», «Спектр», «Природа» космічного комплексу «Мир», системи автоматичного стикування для функціонально-вантажного блоку «Зоря» міжнародної космічної станції.

Підприємства холдингу «Хартрон» розташовані у Харкові та Запоріжжі. Згодом з ряду основних підрозділів холдингу був утворений «Хартрон-Аркос», до якого перейшла вся основна тематика підприємства. «Хартрон» бере участь в українських, російських і міжнародних космічних проектах, створюючи нові і модифікуючи існуючі системи управління ракет-носіїв для забезпечення комерційних пусків (комплекси «Циклон-4», «Дніпро», «Рокот», «Стріла»).