Волошин Петро Власович
Волошин Петро Власович

Директор державної установи «Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України», доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України, кавалер орденів Дружби Народів, За Заслуги ІІІ ст.

 

Волошин Петро Власович народився 13.01.1928 року в селі Любарці Бориспільського району Київської області. Оакончіл Харківський медичний інститут в 1959 році.

 

Волошин Петро Власович один з творців сучасної української школи психоневрології, очолює інститут з 1977 року. Під його керівництвом інститут став провідним, єдиним в Україні, комплексним багатопрофільним науковим закладом в галузі неврології, психіатрії та наркології. Завдяки зусиллям Петра Власовича при інституті відкрито клініка і консультативна поліклініка. Під керівництвом Волошина захищено 22 докторських і 65 кандидатських дисертацій, його учні - плеяда вітчизняних і зарубіжних вчених, практиків, які очолюють наукові та лікувальні установи в нашій країні і за кордоном. Сам Петро Власович - автор більш ніж 550 наукових робіт, 32 винаходів і патентів.