Міські лікарні потребують медичних фахівців для боротьби з COVID-19
21 квітня 2021 12:54 Медицина
Міські лікарні потребують медичних фахівців для боротьби з COVID-19 Харківська медицина робить все можливе для врегулювання епідеміологічної ситуації в місті, однак у лікарнях бракує спеціалістів для надання допомоги хворим на COVID-19.

Про це сьогодні, 21 квітня, на сесії Харківської міської ради повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Вона повідомила, що з початку епідемії коронавірусу в комунальних медичних установах міста звільнилися понад 2 тис. медичних працівників.

За її словами, для формування нових бригад є нагальна потреба в таких фахівцях: лікарі-анестезіологи, терапевти, кардіологи, інфекціоністи, епідеміологи, медичні сестри, лаборанти, фельдшери-лаборанти і молодший медичний персонал.

Віцемер також повідомила, що в міських лікарнях зараз розгорнуто 900 ліжко-місць, забезпечених подачею кисню для хворих COVІD-19: 160 - в лікарні №13, 270 - в лікарні №17, 110 - в пологовому будинку №2, 250 - в лікарні №25 і 110 в лікарні №18. Для надання допомоги хворим на коронавірус створені 34 медичні команди, в яких працюють 136 лікарів та по 408 медичних сестер і працівників молодшого персоналу. Однак цієї кількості не вистачає, і потрібно створювати нові медичні бригади. Також необхідно зміцнювати матеріально-технічну базу лікарень.

«Розгортати додаткові ліжко-місця без належного забезпечення лікарень медичними працівниками та необхідним обладнанням дуже безвідповідально. В першу чергу потрібно працювати над поліпшенням матеріально-технічної бази лікарень. Необхідно встановити додаткові ємності для подачі кисню у 18-й та 25-й лікарнях, кисневу станцію - в 13-й лікарні, закінчити ремонт частини приміщення в лікарні №25», - підкреслила Світлана-Горбунова Рубан.

Також вона повідомила, що міські лікарні підготували необхідні документи для оформлення нових договорів з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), які встановлюють перелік постачальників медичної допомоги, визначених для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19. Однак в НСЗУ жодного договору поки не підписали, що ставить під загрозу своєчасну виплату медичним працівникам заробітних плат, зокрема передбачених законодавством надбавок за лікування пацієнтів із захворюванням COVID-19. За її словами, міська влада контролює це питання і зробить все, щоб медпрацівники отримали виплати своєчасно.

Зазначимо, що з початку епідемії в Харкові на коронавірус перехворіли 85 235 осіб, серед яких - 1734 медичних працівники і 3730 дітей, померло - 1170 осіб, з яких 17 медпрацівників і три породіллі. За перші місяці 2021 року зареєстровано 37 335 випадків захворювання на коронавірус.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини