Ігор Терехов обговорює план відновлення Харкова на Міжнародному конгресі місцевих та регіональних рад
20 квітня 2023 15:47 Місто
Ігор Терехов обговорює план відновлення Харкова на Міжнародному конгресі місцевих та регіональних рад Міжнародний конгрес місцевих та регіональних рад під головуванням Президента України Володимира Зеленського проходить сьогодні, 20 квітня, у Києві.

Основні теми заходу стосуються безпекової ситуації в країні та можливостей залучення інвестицій для майбутньої відбудови. Учасники заходу також обговорюють питання розмінування територій та мінної небезпеки в регіонах, гуманітарної допомоги цивільному населенню та соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб в життя громад, які їх приймають.

Участь у конгресі бере вище керівництво країни, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, представники міжнародних організацій, голови військових адміністрацій, а також мери міст України та іноземних держав.

«Орієнтовна сума відновлення міста Харкова на сьогодні складає близько 9 мільярдів євро. Звичайно, ця сума непідйомна навіть для такого мегаполіса, як Харків. Тому ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів, а також на співпрацю з фінансовими інституціями. Але це не означає, що ми сидимо, склавши руки, і просто чекаємо на фінансування - міська влада і сама вкладає кошти у відбудову Харкова. Звичайно ж, за підтримки Офісу Президента України. Торік нам вдалося відновити 200 житлових будинків, зараз відновлюємо ще 50. Ми ремонтуємо котельні, перекладаємо теплові магістралі і водогони, проводимо ремонти доріг і транспорту, шкіл і дитсадків. Робота триває щодня.  

Окремо зазначу, що на час війни призупинено наймасштабніший проєкт міста - продовження будівництва харківського метрополітену. Фактично ми вже були готові починати підготовчі і будівельні роботи, але вторгнення росії зруйнувало ці плани», - зазначив Ігор Терехов.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини