Епідемічна ситуація в Харкові цього року нестійка
04 грудня 2023 12:55 Медицина
Епідемічна ситуація в Харкові цього року нестійка За комплексним показником захворюваності з усієї інфекційної патології епідемічна ситуація в місті Харкові за дев’ять місяців 2023 року розцінюється як нестійка.

Про це сьогодні, 4 грудня, повідомили на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

Як розповіли в Департаменті охорони здоров’я, за звітний період у місті було зареєстровано 30 тис. випадків інфекційних захворювань. Підвищення ризиків виникнення медико-біологічних надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я пов’язують із кризовою ситуацією, яку спричинила збройна агресія рф проти України. Міграція та висока щільність населення також сприяють виникненню та поширенню спалахів інфекційних захворювань.

Не реєструвалися цього року випадки правця, дифтерії, вірусних гарячок, краснухи, носійства збудників холери та ін. Однак незадовільною залишається епідемічна ситуація в захворюваннях на гострі кишкові інфекції, туберкульоз органів дихання, хронічні вірусні гепатити та паразитарні хвороби.

За епідсезон, який розпочався в жовтні, на ГРВІ з урахуванням випадків COVID-19  в Харкові захворіло понад 8,5 тис. осіб, з них майже 4 тис. - діти до 18 років. Це на 75 % нижче показника епідемічного порогу.

Крім того, очікується циркуляція чотирьох штамів вірусів грипу та коронавірусу, яка розпочнеться в другій половині грудня.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини