Геннадію Кернесу встановлять меморіальну дошку
23 лютого 2021 09:56 Місто
Геннадію Кернесу встановлять меморіальну дошку Засідання міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища відбулося сьогодні, 23 лютого, у Харківській міській раді.

Його провів перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак.

Члени комісії розглянули два питання щодо встановлення меморіальних дощок. Одну з них встановлять Геннадію Кернесу - Харківському міському голові у 2010-2020 рр., кавалеру ордена «За заслуги» III ступеня і ордена «Патріот Вітчизни». Меморіальна дошка буде встановлена на фасаді будівлі Харківської міської ради (пл. Конституції, 7).

Як повідомив Олександр Новак, пам'ятний знак колишньому міському голові відкриють за позабюджетні кошти.

Нагадаємо, що також Геннадію Кернесу планується присвоїти звання Почесний громадянин міста Харкова.

Також комісія ухвалила рішення увічнити пам'ять доктора хімічних наук, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, першого проректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Юрія Холіна. Йому планують встановити меморіальну дошку на фасаді будівлі школи №136 (вул. Велика Панасівська, 39), яку закінчив вчений.

Зазначимо, що Юрій Холін - автор понад 300 наукових і науково-методичних робіт, заснував новий науковий напрям - кількісний фізико-хімічний аналіз комплексоутворення на поверхні функціоналізованих гібридних матеріалів. Під його керівництвом було захищено шість кандидатських дисертацій, одна докторська та дисертація на ступінь доктора філософії (Бразилія).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини