Ігор Терехов: Харків можна відновити після війни за два-три роки
06 травня 2022 16:43 Місто
Ігор Терехов: Харків можна відновити після війни за два-три роки Відновлення Харкова можливе за два-три роки після перемоги України у війні з Росією.

Сьогодні, 6 травня, за участю ООН було організовано пресконференцію для іноземних ЗМІ Харківського міського голови Ігоря Терехова та архітектора, лорда Нормана Фостера. 

Під час онлайн-пресконференції Ігор Терехов повідомив, що терміни відновлення Харкова залежатимуть від фінансової підтримки міжнародних партнерів – банків та інвестфондів.

«План відновлення Харкова створюється під безперервними обстрілами російських окупантів. Я хочу, щоб ми розпочали його реалізацію відразу після перемоги. Ми можемо за два-три роки відновити все. Я впевнений, що ми створимо ідеальне місто майбутнього», - наголосив Ігор Терехов.

Мер Харкова нагадав, що через ворожі обстріли зруйновано близько 25% житлового фонду, багато адмінбудівель, шкіл, лікарень, дитячих садків, об'єктів інфраструктури. За його словами, після війни межі міста можна буде розширити і там збудувати житлові мікрорайони. Поєднають їх новими дорожніми артеріями.

Ігор Терехов зазначив, що повоєнному Харкову потрібна буде нова архітектура – ​​сучасний стиль має поєднуватися з історичною спадщиною. Увагу приділять не лише зовнішньому вигляду центру міста та спальних мікрорайонів, які відрізнятимуться один від одного, але також енергоефективності та безпеці будівель. Також, за його словами, у місті можна збудувати водні канали.

Своєю чергою Норман Фостер зазначив, що до планів відновлення Харкова залучені професори Гарварда та Оксфорда, фахівці світових банків, його фонду та українські архітектори.

«Мої зусилля зводяться до того, щоб об'єднати найкращі уми, які займаються питаннями розвитку міст та їх побудовою, з найкращими умами України. У мене відбулася зустріч із представниками школи архітектури у Харкові. Ми створили низку робочих груп, які об'єднують багатьох людей та організацій, які працюють із місцевою спільнотою, щоб зрозуміти, як жителі міста бачать його майбутнє. Ці групи починають інтенсивно працювати над поставленими завданнями», – повідомив Норман Фостер.

Архітектор наголосив, що Харків має стати передовим містом з погляду технологічного та промислового розвитку.

«Для мене та моїх колег - честь зосередитись та надати допомогу, використати всі навички у ці відчайдушні часи», - зазначив Норман Фостер.

Також свою підтримку у відновленні міста Харкова висловила Організація Об'єднаних Націй.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини