Ігор Терехов обговорив з міжнародними організаціями плани відновлення Харкова
28 листопада 2024 16:40 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов обговорив з міжнародними організаціями плани відновлення Харкова Зустріч міського голови Ігоря Терехова з представниками міжнародних організацій, які допомагають місту долати наслідки збройної агресії рф, відбулася сьогодні, 28 листопада, в Харкові.

Серед учасників заходу були представники Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), Данської Ради у справах біженців (DRC), французької організації ACTED, Міжнародної організації з міграції (МОМ), чеської гуманітарної організації «Людина в біді» та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).  

Учасники зустрічі підбили підсумки спільної роботи в місті за рік та обговорили пріоритети на майбутнє, зокрема, відновлення пошкоджених будівель, демонтаж аварійних будинків, заміну вікон та матеріальну підтримку постраждалих громадян.  

За словами Ігоря Терехова, за цей рік у Харкові було відновлено понад 10 тис. квартир, а також встановлено близько 30 тис. вікон. 

«Завдяки вашій допомозі десятки тисяч родин змогли повернутися до своїх домівок. Але проблем ще багато: в місті потрібно встановити ще понад 60 тисяч вікон. Ми також зосередимо зусилля на капремонті багатоповерхових будинків, які отримали значні пошкодження, щоб вони стали придатними для нормального життя. Щодо аварійних багатоповерхівок, які вже неможливо відновити, - їх демонтаж теж буде пріоритетом наступного року. Ми розробимо програму, щоб не лише розбирати руїни, а й закласти основу для будівництва на їхньому місці нових сучасних житлових комплексів», - зазначив Ігор Терехов.

Міжнародні організації підтвердили готовність підтримувати Харків і надалі. Зокрема, ПРООН займатиметься демонтажем будинків, які підлягають знесенню. Керівник групи проєктів з енергетики та охорони довкілля ПРООН в Україні Роман Шахматенко зазначив, що найближчим часом у роботу візьмуть 12 таких обʼєктів. 

«Ми підтримували Харків і продовжуватимемо це робити. Одним з наших проєктів є переробка будівельних відходів та повторне використання матеріалів. У Київській області вже працює пілотний майданчик, і ми готові поділитися цим досвідом з Харковом. Це дозволить створити нові робочі місця та зменшити екологічний вплив руйнацій», - зазначив Роман Шахматенко. 

Інші фонди також анонсували програми підтримки на наступний рік, зокрема, надання фінансової та гуманітарної допомоги, відновлення житла та забезпечення теплом у зимовий період.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини