Ігор Терехов провів перемовини з представниками Торгово-промислової палати Нюрнберга
06 лютого 2024 09:28 Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов провів перемовини з представниками Торгово-промислової палати Нюрнберга Харківський міський голова Ігор Терехов, який перебуває в службовому відрядженні в місті-побратимі Нюрнберзі (Німеччина), обговорив можливості співпраці німецького та харківського бізнесу з виконавчим директором місцевої Торгово-промислової палати Маркусом Летшем та директором департаменту економічного співробітництва організації Крістіаном Хартманом.

У ході перемовин сторони зупинилися на ключових елементах, необхідних для залучення прямих іноземних інвестицій у відновлення Харкова. Ігор Терехов запропонував представникам Торгово-промислової палати Нюрнберга розглянути можливості розширення їхньої діяльності в Україні та Харкові. Мер наголосив на тому, що, попри війну, сьогодні місто здатне задовольнити потреби німецьких компаній у кваліфікованих кадрах.

«Всім нам вже зараз треба створювати економічну модель відновлення України та Харкова і бути повністю готовими відбудувати все, що зруйнував ворог, щойно закінчиться війна. І ви як найбільш обізнана у потребах своїх підприємців організація можете стати ланкою, який налагодить системну і плідну співпрацю між німецьким бізнесом та нашим містом. Незважаючи на війну і великі руйнації, ми зберегли виші, заклади професійної освіти та, головне, професорсько-викладацький склад», - зазначив Ігор Терехов.

За словами Маркуса Летша, до Німецької торгово-промислової палати входить 150 тис. підприємців з усієї країни, переважна більшість яких представляє саме малий та середній бізнес. Він також підкреслив, що наявність розвинутої системи професійно-технічної освіти у конкретній громаді є одним із основних аргументів для німецьких інвесторів в Україні.

«Ми підтримуємо вашу співпрацю з Нюрнбергом на рівні муніципалітетів. Це дуже спрощує реалізацію багатьох проєктів. І коли війна закінчиться, я впевнений, що в Україну буде спрямовано багато інвестицій. Але головну роль відіграють саме фахівці, які зможуть працювати на тих чи інших підприємствах. Адже інвестори найматимуть людей на місцях, і для них величезною перевагою є інтелектуальний ресурс та наявна система профтехосвіти, схожа на ту, яка працює в Німеччині», - сказав Маркус Летш.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини