Ігор Терехов розповів про проєкт «Зелений каркас»
17 червня 2021 17:59 Інфраструктура
Ігор Терехов розповів про проєкт «Зелений каркас» Усі паркові зони міста Харкова планують об'єднати в одну мережу за допомогою зелених коридорів, пішохідних і велосипедних доріжок.

Як повідомив сьогодні, 17 червня, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, цей проєкт отримав назву «Зелений каркас».

«Ця ідея давно витала в повітрі, і багато хто звертався до мене з подібними ініціативами. Харків не має великих річок або моря, тому для сухопутного міста мати водойми, зелені зони дуже важливо. Ми з проєктантами досліджували гребний канал і острови, які є в Харкові, можливі місця для пляжів і почали малювати проєкт. Фактично цей проєкт дасть можливість місту дихати, до того ж чимало локацій будуть реконструйовані або впорядковані. Там буде комфортно проводити час усім - від дітей до літніх людей», - зазначив Ігор Терехов.

Зелена мережа екомаршрутів - це понад 62 км освітлених вело- і пішохідних доріжок з водопроникним покриттям у долинах річок. Крім того, згідно з проєктом «Зелений каркас», до зеленої мережі увійдуть 27 км зелених вулиць, майже 19 км реконструйованих вуличок приватного сектора і практично стільки ж вело-пішохідних стежок у мікрорайонах і садово-паркових зонах.

Проєктом передбачені будівництво і реконструкція 26 вело-пішохідних мостів. Також необхідно реконструювати 32 перехрестя, 27 км вулиць і побудувати 76 км велодоріжок.

Ігор Терехов підкреслив, що ідея проєкту відповідає духу і цілям Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року.

«Я знаю, що розробники проєкту по кілька разів пішки пройшли 127 кілометрів за цими маршрутами, які вони пропонують перетворити на зелені коридори. Не просто намалювали схему, а продумали кожну дрібницю, спроєктували найбільш оптимальні для ландшафту Харкова рішення», - зазначив секретар міськради.

За його словами, реалізація проєкту почнеться наступного року в районі вул. Шевченка.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини