Міні-екскурсії онлайн: у парку Горького зацвіла алея сакур
04 травня 2020 11:41 Екологія
Міні-екскурсії онлайн: у парку Горького зацвіла алея сакур У Центральному парку культури та відпочинку ім. Горького зацвіла алея сакур, яка з'явилася тут три роки тому.

Як повідомили в парку, щовесни ці дерева радують своїм цвітінням, але в 2020 році милуватися квітами можна тільки через екрани гаджетів.

В Японії квітуча сакура символізує мінливість буття. Згідно зі старовинною японською легендою, звичай «ханами», милування цвітінням сакури, продовжує життя до ста років. Рожевий колір в Японії, а також в Кореї та Китаї - це символ свята весни, пробудження природи, почала життя. Крім того, японська сакура - традиційний символ жіночої молодості та краси. Зображення квітки п'ятилистника символізує п'ять головних побажань - удачу, благополуччя, довголіття, радість і мир.

Як зазначив прес-секретар КП «Центральний парк культури і відпочинку імені М. Горького» Андрій Кравченко, в цьому році сакури вже розквітли в першій половині алеї, далі з кожним днем ​​розквітають все нові і нові дерева.

«Ми з таким хвилюванням очікували перших квіток сакур, для того щоб подивитися, як цвіте справжня японська сакура. В цьому році ми очікуємо, що ще десь тиждень-півтора, може бути, навіть і два будуть цвісти ці рослини. Якщо погода сприятиме, то цвітіння триватиме до середини травня. І ми сподіваємося, що, коли закінчиться карантин, харків'яни на власні очі переконаються в тому, що це красиві квіти, якими варто милуватися. Ну, а до того часу милуватися цвітінням сакур я закликаю за допомогою телебачення або соціальних мереж парку Горького», - зазначив Андрій Кравченко. За його словами, зробити це можна легко - щотижня в Інстаграмі парку Горького проводять міні-екскурсію алеями парку. Всі подробиці можна дізнатися на сторінці парку Горького в соцмережі.

Нагадаємо, алею сакур висадили в парку Горького в 2017 році. Тоді Японія з нагоди 25-річчя партнерських відносин з Україною подарувала Харкову 80 саджанців цих дерев, пізніше ще 16 були висаджені харків'янами в рамках акції «Посади дерево».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини