У Харкові дезінфікують під'їзди житлових будинків
30 березня 2020 16:44 ЖКГ
У Харкові дезінфікують під'їзди житлових будинків Бригади Міської дезінфекційної служби «Чистий дім Україна» сьогодні, 30 березня, приступили до санітарної обробки під'їздів у житлових будинках з метою профілактики поширення коронавірусу у Харкові.

Як повідомив начальник відділу обслуговування житлового фонду КП «Жилкомсервіс» Ярослав Саган, обробку проводять п'ять бригад міської дезінфекційної служби, які працюють у всіх районах міста.

«Протягом півтора тижнів ми плануємо обробити 3 тис. під'їздів у 900 житлових будинках. Після чого приступимо до обробки будинків, що залишилися, і коли обійдемо всі будинки, почнемо процес дезінфекції вдруге. Ми будемо проводити санітарну обробку до тих пір, поки не припиниться небезпечна ситуація у Харкові», - підкреслив Ярослав Саган.

За словами працівників служби, обробка проводиться розчином амонію, який є ефективним засобом для дезінфекції та широко використовується для цих цілей у різних країнах, у тому числі в США. При цьому засіб не представляє небезпеки для людей і домашніх тварин.

«Засіб називається «Санікон» - це дезінфектант, який бореться з різного роду вірусами і бактеріями, в тому числі з COVID-19. Обробка одного під'їзду займає 20-40 хвилин. Особлива увага приділяється місцям масового скупчення людей - це ліфти, вхідна група і перший поверх», - розповів дезінфектор Олександр Лямін.

Всього за день бригади дезінфекторів планують обробляти близько 300 під'їздів. Роботи проводяться з 9:00 до 17:00. Графіки обробки розміщуються заздалегідь на під'їздах будинків.

Також начальник Міської дезінфекційної служби «Чистий дім Україна» Валерій Герман повідомив, що в арсеналі підприємства є аерозольний генератор холодного туману, який дозволяє дезінфікувати відкриті території великої площі і в разі необхідності також буде задіяний для боротьби з коронавірусом.

«Це унікальна машина американського виробництва, яка може обробляти відкриті території будь-якими деззасобами. За день за її допомогою можна продезінфікувати від 10 до 40 га. Ми обробляємо, в основному, парки і приватні території, але якщо буде необхідність, то почнемо обробляти тротуари і вулиці», - зазначив Валерій Герман.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини