У міськраді презентували проект Ситуаційного центру
09 квітня 2019 15:43 Співробітництво з міжнародними організаціями
У міськраді презентували проект Ситуаційного центру Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 9 квітня, в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Харкова з компанією «Hewlett-Packard Enterprise» презентував проект майбутнього Ситуаційного центру.

Як повідомив перший віце-мер, сьогодні, за розпорядженням Харківського міського голови Геннадія Кернеса, створено робочу групу з питань створення Міського ситуаційного центру, до якої увійшли представники виконавчого комітету міської ради, патрульної поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, служби швидкої допомоги, комунальних підприємств, а також профільних вишів міста. На сьогоднішній день ведеться робота з розробки проектної документації та візуалізації самого центру. Також Ігор Терехов нагадав, що вже визначено місце будівництва майбутнього центру в районі Міжнародного аеропорту «Харків».

«При виборі цієї локації були враховані всі вимоги до такого роду об'єктів, в тому числі щодо його безпеки. Це буде одноповерхова будівля з цокольним поверхом загальною площею до 2,5 тис. кв. м. У ньому будуть розміщені оперативно-диспетчерський зал, центр управління дорожнім рухом, комунікаційний центр, кризовий зал, кабінети для представників Національної поліції, а також технічні приміщення і зали для проведення спільних тренінгів та навчання представників служб екстреного реагування», - повідомив перший віце-мер.

Він зазначив, що Ситуаційний центр працюватиме цілодобово. У його функції входитиме прийом екстрених викликів від населення, моніторинг подій, передача інформації службам реагування, а також моделювання можливих екстрених ситуацій та етапи їхнього розвитку. Також перший віце-мер повідомив, що в місті завершено перший етап створення комплексної системи відеоспостереження. Зокрема, вже встановлено 1,6 тис. камер у 109 школах, 500 камер - в медустановах, 130 - в центрах надання адміністративних послуг, 400 - на комунальних підприємствах, ще 100 - на перехрестях і вулицях міста.

У свою чергу генеральний директор представництва «Hewlett-Packard Enterprise» в Україні Андрій Піщиков зазначив, що впровадження подібного роду системи в Харкові дозволить не тільки підвищити безпеку і комфорт проживання в місті, а й більш оптимально планувати його розвиток, наприклад, зростання населення, а також забезпечення водопостачанням віддалених і нових районів.

«Рішення про створення Ситуаційного центру - це, безумовно, крок вперед, але ще дуже багато стосується нормативно-правової сфери, яку необхідно адаптувати, і не завжди українське законодавство правильно реагує на такі моменти. Але якщо це вдасться пройти, а я бачу, що є бажання для того, щоб це завдання вирішити, то впровадження подібного роду системи дозволить Ситуаційному центру як інструменту вийти на зовсім інший рівень в плані забезпечення не тільки безпеки, але і комфорту життя городян, а також дозволить Харкову стати ще більш привабливим не тільки для туристів, а й інвесторів в цілому», - підкреслив Андрій Піщиков.

Зазначимо, що в рамках програми «Безпечне місто» Харків співпрацює з Європейським інвестиційним банком, який висловив готовність надати місту кредит в розмірі 20 млн євро на будівництво Міського ситуаційного центру. Також консультативну допомогу щодо цього проекту місту надають міжнародні експерти компанії «Guliani Security & Safety» (США). У свою чергу компанія «Hewlett-Packard Enterprise», з керівником якої сьогодні міський голова Геннадій Кернес підписав Меморандум про співпрацю, надасть необхідне програмне забезпечення для реалізації програми «Безпечне місто».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини